Les Exquises betyder ”de udsøgte” og det er netop hvad disse barer er. Eksklusive og luksuriøse fyldte chokoladebarer.
Nyhed: Det er nu muligt at få de eksklusive barer pakket i små enkeltpakninger. Spørg din salgsrepræsentant eller i vores kundeservice.
Gianduja dekoreret med mandelstykker overtrukket med mælkechokolade. 35g/stk. Kolli: 1 stk/36 stk
Ganache på Guanaja 70% overtrukket med mørk chokolade. 35g/stk. Kolli: 1 stk/36 stk Bemærk: Dette er en bestillingsvare, og der må forventes længere leveringstid på ca. 2 uger.
Ganache af kaffe smagt til med kardemomme på et lag af appelsinmasse. Overtrukket med mørk chokolade og dekoreret med nødder og chokolade med kaffesmag. 35g/stk. Kolli: 1 stk/36 stk Bemærk: Dette er en bestillingsvare, og der må forventes længere leveringstid på ca. 2 uger.
Praliné af mandel og hasselnød dekoreret med mandelstykker og dernæst overtrukket med mørk chokolade. 35g/stk. Kolli: 1 stk/36 stk Bemærk: Dette er en bestillingsvare, og der må forventes længere leveringstid på ca. 2 uger.
Mørk Gianduja med crunch overtrukket med hvid chokolade og dekoreret med mørk chokolade. 35g/stk. Kolli: 1 stk/36 stk